SUPER PROMOCJA!

DARMOWA KONSULTACJA, POMIAR I WYCENA W TWOIM DOMU!

DODATKOWO OTRZYMASZ DARMOWY MONTAŻ KAŻDEGO ZAKUPIONEGO U NAS PRZEDMIOTU!

Skontaktuj się z nami

ROLETY RZYMSKIE Kraków

Znajdź klasyczne rolety rzymskie w Roletos i ubierz swoje okna w gustowne plisy. Niezależnie od tego, czy wolisz tradycyjne wzory w szachownicę do kuchni, czy dekoracje kwiatowe do salonu, w Roletos znajdziesz szeroki wybór rolet rzymskich. Idealnie sprawdzą się do ograniczania przepuszczalności światła słonecznego, a dodatkowo są łatwe w użyciu. Znalazłeś już idealny wariat rolet dla siebie? Jesteśmy pewni, że tak!

Nie znaleziono produktów, których szukasz.


ROLETY RZYMSKIE W TWOIM DOMU

Rolety rzymskie, dzień noc, wewnętrzne – możliwości jest mnóstwo! Jak zatem wybrać tę, która sprawdzi się w naszych oknach najlepiej? Warto zapoznać się z charakterystyką każdego z rozwiązania, szczególnie z ich zaletami, które w skuteczny sposób wskażą nam faworyta. Aby ułatwić Wam ten proces, poniżej omawiamy rodzaje, zalety i inne istotne informacje dotyczące rolet rzymskich. Sprawdź, czy ta opcja jest dla Ciebie!

Rodzaje rolet rzymskich

Na rynku dostępne są dwa rodzaje rolet, z fiszbinami i bez fiszbin. Stojąc przed wyborem idealnego wariantu do swojego domu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość okna. W przypadku małych okien rekomendujemy rolety, które pozbawione są fiszbin. Opcja ta prezentuje się znacznie lepiej, głównie ze względu na to, że jest mniejsza, a zatem zgrabniejsza.

Z kolei przy oknach szerszych, o większych gabarytach lepiej sprawdzą się rolety, które posiadają fiszbiny. Wariant ten występuje w dwojakiej odsłonie – fiszbiny mogą znajdować się z przodu, bądź z tyłu. Rolety bez fiszbin nie posiadają poprzecznych poziomych pasów.

Zalety rolet rzymskich

Ogromny wybór rolet może wprawić nas w zdezorientowanie, w końcu pragniemy dokonać zakupu, który sprawdzi się w pomieszczeniach naszego domu i posłuży na wiele lat. Jakie aspekty przemawiają za roletami rzymskimi? Oto kilka zalet tego rozwiązania:

  • bezproblemowa regulacja wysokości kilkukrotnie w ciągu dnia – jest to szczególnie istotne w przypadku sypialni czy pokoju dziecka;
  • w estetyczny sposób przylegają do okna, co pozwala także na dokładną ochronę przed wpadaniem światła do pomieszczeń;
  • tkaninę możemy wielokrotnie zdejmować z mechanizmu i prać, bez obaw o zużycie się materiału;
  • nadaje się do wielu pomieszczeń, nadając im elegancji i szyku.

Zanim dokonasz zakupu, musisz wiedzieć, że...

Tak, jak wspomnieliśmy powyżej, rolety rzymskie to rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku niemal każdego pomieszczenia. Wyjątkiem jest jedynie łazienka, w której nietrudno o zbytnią wilgotność, co negatywnie wpłynęłoby na stan rolet. Rozwiązanie to, to prawdziwa uczta dla oka, ponieważ nadają niepowtarzalny charakter wnętrzom i są dekoracją samą w sobie!

Materiał, z jakiego stworzone są rolety rzymskie, bezpośrednio wpływają na efekt zaciemnienia okna. Wybierz opcję z bielą, jeśli Twój dom bądź mieszkanie jest tworzone w nowoczesnym stylu, zaś kwieciste w przypadku klasycznych pomieszczeń. A może jesteś zafascynowany stylem vintage? W tym przypadku rekomendujemy rolety o geometrycznych wzorach. Dodatkowo, co także należy podkreślić, montaż tego wariantu jest bezproblemowy i przebiega błyskawicznie.