SUPER PROMOCJA!

DARMOWA KONSULTACJA, POMIAR I WYCENA W TWOIM DOMU!

DODATKOWO OTRZYMASZ DARMOWY MONTAŻ KAŻDEGO ZAKUPIONEGO U NAS PRZEDMIOTU!

Skontaktuj się z nami

ROLETY ZEWNĘTRZNE Kraków

Zaprojektowane głównie w celu ochrony wnętrza przed wandalizmem i włamaniem, rolety zewnętrzne są również doskonałą izolacją. Wykonane z najwyższej jakości materiałów zapewniają skuteczne zabezpieczenie akustyczne i cieplne, dzięki czemu obniżają rachunki za energię i chronią okna. Ponadto, odporne są na uszkodzenia powodowane przez grad, deszcz, śnieg i podmuchy wiatru. Co więcej, dzięki bogatej gamie dostępnych kolorów rolety zewnętrzne doskonale uzupełniają się z budynkami stworzonymi w różnorodnych stylach.


ROLETY ZEWNĘTRZNE W TWOIM DOMU

Często mówi się o roletach, które montujemy w pomieszczeniach naszego domu bądź mieszkania. Nieco mniej wątków poruszanych jest na temat tych, które aplikujemy na zewnątrz. Może to wynikać z faktu, że wiele z nas sięga po rolety wewnętrzne, aby umożliwić manipulację światłem, a przy tym, podkreślić styl wnętrza odpowiednio dobranym kolorem, strukturą czy nawet wzorem. Pomimo wielu zalet, które przypisuje się zwykłym roletom, mogą one okazać się niewystarczające dla niektórych z nas. Zatem, dla kogo rekomendowalibyśmy rolety zewnętrzne? Jakie korzyści płyną z tego rozwiązania, oraz czy są one także antywłamaniowe? O tym dowiesz się poniżej.

Rolety zewnętrzne – dlaczego warto?

Zamontowanie rolet zewnętrznych w Twoim domu niesie za sobą wiele korzyści. Poniżej przedstawiamy kilka z zalet, które wynikają z tego rozwiązania. Sprawdź, czy ta opcja spełni Twoje oczekiwania:

  • Możliwość całkowitego zaciemnienia pomieszczenia – biorąc pod uwagę ochronę przed promieniami słońca, które wpadają do pomieszczeń, wariant ten sprawdzi się najlepiej. Inny typ rolet czy zasłony nie będą tak szczelne;
  • Ochrona akustyczna – zaciągnięte rolety działają też wygłuszająco, dzięki czemu w swoim mieszkaniu będziesz mógł cieszyć się błogą ciszą. To istotny aspekt z perspektywy osób, które mieszkają blisko ruchliwej ulicy czy na dużym osiedlu;
  • Izolacja termiczna – dzięki roletom zewnętrznym możesz oszczędzić na wydatkach na ogrzewanie i klimatyzacje. Dzieje się tak, ponieważ latem izolują od słońca i gorącego powietrza, zaś zimą stanowią barierę przed utratą ciepła przez okna i drzwi balkonowe;
  • Możliwość połączenia z instalacją alarmową i przeciwpożarową – jeśli nasza roleta ma sterowanie elektryczne, możliwe jest jej podłączenie do wybranej instalacji. W przypadku, w którym alarm zostanie uruchomiony, rolety zewnętrzne zostaną automatycznie opuszczone.

Rolety zewnętrzne, a antywłamaniowe

Często spotykamy się ze stwierdzeniem że rolety zewnętrzne to innymi słowy antywłamaniowe. Uzasadniane jest to tym, że osłaniają okna i chronią, przykładowo, przed wybiciem szyby, co w tym kontekście jest prawdą. Musicie jednak mieć na uwadze, że mimo to, że rolety zewnętrzne działają odstraszająco na złodziei, nie dają nam gwarancji ochrony przed nimi. Typ ten pozbawiony jest zabezpieczeń antywłamaniowych i za pomocą siły oraz ostrych narzędzi, może ulec zniszczeniu, a więc nie należy stawiać znaku równania między tymi dwoma rodzajami.

Niemniej jednak, dostępne są systemy, które posiadają dodatkowe zabezpieczenia. Wśród nich możemy wyróżnić zamki czy zapadki. Z kolei materiały, z których wykonane są rolety antywłamaniowe są grubsze i trwalsze. Prowadnice i profile pancerza także wzmocnione są za pomocą solidniejszych tworzyw.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, który służy pomocą w dobrze odpowiedniego wariantu, dostosowanego do Twoich potrzeb i preferencji.